ZCG MG-6

Edukujemy...

środa, 21 czerwca 2023

Za nami bardzo pracowity weekend.

Realizując tegoroczną kampanię edukacyjną pn. „Śmieci zeruj: ograniczaj, segreguj!”, w sobotę wzięliśmy udział w Dniach Grodu Santok. Była to kolejna okazja do organizacji naszego stoiska ekologicznego. Chcąc w sposób praktyczny przybliżyć wiedzę na temat minimalizacji odpadów komunalnych, przygotowaliśmy warsztaty kreatywnego ich wykorzystania. Uczestnicy przygotowali maskotki ze zużytych skarpet, świeczniki z niepotrzebnych już słoików oraz doniczki z kartoników po mleku i sokach. Na stoisku omawialiśmy zasady segregacji odpadów oraz sposoby ich zagospodarowania. Aby sprawdzić swoją znajomość dotyczącą selekcji odpadów, mieszkańcy Związku mogli zagrać w wielkoformatowe gry plenerowe, rozwiązać krzyżówkę lub quiz, a najmłodsi pokolorować kolorowankę.

 

 

Staramy się wykorzystać każdą okazję, aby przybliżyć naszym mieszkańcom tematykę dotyczącą właściwego postępowania z odpadami komunalnymi. Dlatego skorzystaliśmy z zaproszenia Filharmonii Gorzowskiej  i w niedzielę podczas Koncertu Familijnego zorganizowaliśmy  kolejne  stoisko ekologiczne. Cieszyło się ono dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród najmłodszych uczestników.

 

 

Liczymy na to, że nasi odbiorcy będą korzystali z wiedzy, którą nabyli podczas warsztatów, gier i zabaw.

Kampania edukacyjno-informacyjna pn. „Śmieci zeruj: ograniczaj, segreguj!” została dofinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze.

 

Strefa klienta

BOK