- (95) 7287 102
- bok@zcg.net.pl
Rozpoczynamy realizacje projektu pt.: „Budowa punktów selektywnego zbierania odpadów komunalnych na terenie Gmin – uczestników Związku Celowego Gmin MG-6 z elementami uzupełniającymi”.
Głównym celem projektu jest zmniejszenie poziomu odpadów komunalnych podlegających składowaniu oraz stworzenie kompleksowego systemu gospodarowania odpadami poprzez budowę 7 PSZOK z elementami uzupełniającymi. Takie działania, zapewnią mieszkańcom infrastrukturę niezbędną do prowadzenia selektywnego zbierania odpadów (w celu zapewnienia czystości i porządku na terenach przedmiotowych gmin), a także będą dążyć do zwiększenia udziału odpadów zebranych selektywnie, w stosunku do wszystkich zebranych odpadów komunalnych na terenach przedmiotowych gmin, a co za tym idzie zmniejszenie ilości odpadów unieszkodliwianych poprzez składowanie. Elementem uzupełniającym budowę PSZOK są pojemniki podziemne i półpodziemne oraz obudowy pojemników. Działanie to jest zgodne z Wojewódzkim Planem Gospodarki Odpadami gdzie określone są kierunki działań w zakresie zapobiegania powstawaniu odpadów oraz kształtowania systemu gospodarki odpadami podejmowanych dla osiągnięcia celów. Jednym z nich jest budowa oraz modernizacja infrastruktury technicznej w zakresie selektywnego zbierania odpadów opakowaniowych. Projekt realizowany będzie na terenie Miasta Gorzowa Wlkp., oraz Gmin: Bogdaniec, Deszczno, Kłodawa, Lubiszyn, Santok.
W Gorzowie 2 PSZOKI, 8 gniazd pojemników półpodziemnych i 1 gniazdo pojemników podziemnych na „Kwadracie”. W Gminach ościennych po 1 PSZOKu na gminę oraz estetyczne obudowy dla gniazd pojemników ustawionych w przestrzeni publicznej (w sumie 40 takich gniazd), na działkach wskazanych przez samorządy.
Cele szczegółowe projektu to głównie:
Całkowita wartość projektu wynosi 7 414 562,99 zł brutto. Dofinansowanie w wysokości 4 446 988,78 zł. Projekt jest dofinansowany w ramach środków z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020, OSI Priorytetowej 4 „Środowisko i kultura”, Działania 4.2 – Gospodarka odpadami.
Realizację projektu zaplanowano na lata 2020-2022.