ZCG MG-6

Prelekcje na temat gospodarki odpadami

W środę 10.01.2024 r. rozpoczęliśmy  prelekcje w  szkołach podstawowych na terenie Związku Celowego Gmin MG-6. Zajęcia te stanowią element naszej nowej kampanii edukacyjno-informacyjnej pn. „Więcej rozumiesz, lepiej segregujesz”. Pierwszą placówką, którą w naszym imieniu odwiedziła firma Abrys Sp. z o. o. była Szkoła Podstawowa nr 16 w Gorzowie Wielkopolskim.

Łącznie, w ramach projektu na terenie szkół w gminach: Santok, Deszczno, Bogdaniec, Lubiszyn, Kłodawa oraz mieście Gorzowie Wielkopolskim odbędzie się 200 prelekcji. Ich realizacja jest możliwa dzięki dofinansowaniu ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej.

Podczas zajęć omawiane są m.in. najczęstsze błędy popełniane podczas segregacji odpadów, efekty recyklingu, a także hierarchia postępowania z odpadami. Nasze zajęcia uatrakcyjniamy spotami filmowymi towarzyszącymi prezentacji multimedialnej oraz materiałami dydaktycznymi w postaci kart pracy i schematów recyklingu.

Każdy uczeń biorący udział w zajęciach otrzymuje ulotkę dotyczącą właściwego postępowania z odpadami, a uczniowie 10 szkół, które jako pierwsze zgłosiły swój udział w prelekcjach, otrzymają aluminiowe bidony do wody, które mają stanowić zachętę do minimalizacji ilości odpadów z tworzyw sztucznych.

Aby zgłosić swój udział w projekcie, chętne szkoły powinny wypełnić formularz zgłoszeniowy i przesłać go do 15 stycznia 2024 r. na adres e-mail: m.maslowska@abrys.pl

 

Strefa klienta

BOK