ZCG MG-6

Odbiór gabarytów przed Świętami Wielkanocnymi

czwartek, 14 marca 2019

Gorzów czysty na święta? Dużo zależy od mieszkańców

Nieustanna współpraca pracowników biura MG-6 z zarządcami nieruchomości wielorodzinnych i operatorami odbierającymi odpady w Gorzowie Wlkp. rozwiązała już liczne problemy powstające w wielu lokalizacjach miasta.

Tym razem, w trosce o estetyczny wygląd Gorzowa na święta, po sugestii pracowników  SM Dolinki, dokonano zmian w harmonogramie odbioru gabarytów w zabudowie wielorodzinnej. Nie odbędzie się on, tak jak zaplanował wstępnie operator, po świętach wielkanocnych, tylko tuż przed nimi.

Wielu z nas przed świętami robi generalne porządki, często wymieniamy meble, sprzęty RTV i AGD oraz sprzątamy piwnice.  Głównie z tego powodu, wystawione poza harmonogramem odbioru  gabaryty szpecą okolice altan śmietnikowych. W święta szczególnie zwracamy na to uwagę. Dużo spacerujemy, przyjmujemy gości i chcemy, aby otoczenie było estetyczne i nic nie zakłócało widoku budzącej się do życia wiosny. Dlatego zachęcamy do pełnej mobilizacji ponieważ wspólnie odpowiadamy za otoczenie, w którym żyjemy.

Przed Świętami Wielkanocnymi odpady wielkogabarytowe będą odbierane z zabudowy wielorodzinnej w następujących terminach:

Sektor II (północna część miasta) - 17 kwietnia 2019 r.

Sektor III (południowa część miasta) -  18 kwietnia 2019 r.

Wystarczy zgłosić chęć  pozbycia się gabarytów do swojego zarządcy, Biura Związku Celowego Gmin MG-6 bądź operatora, a następnie  wystawić je, w miejscu do tego wyznaczonym, w przeddzień odbioru lub w dniu wywozu, najpóźniej do godziny 6:00 rano. Gabaryty wystawione po tym terminie niestety będą odebrane dopiero za miesiąc.

Zachęcamy do wspólnej troski o porządek w mieście i przemyślanego działania. Przypominamy, że odpady gabarytowe, których chcemy się pozbyć poza harmonogramem ich odbioru zawsze można bezpłatnie dostarczyć do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) zlokalizowanego przy ul. Małyszyńskiej 180 (Chróścik),  czynnego przez cały rok z wyjątkiem niedziel i dni ustawowo wolnych od pracy w godzinach: poniedziałek – piątek 7.00- 18.00, sobota 7.00- 14.00. Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (pralki, telewizory, miksery, lodówki itp.) można bezpłatnie oddać w siedzibie firmy Inneko przy ul. Teatralnej 49  (7 dni w tygodniu przez 24 h)

Strefa klienta

BOK